Refinansowanie kredytów

Refinansowanie kredytów

Oferty kredytów zmieniają się w czasie w zależności od wysokości stóp procentowych, a te z kolei zależne są od stanu gospodarki krajowej i światowej. Mówi się, że w pewnych okresach kredyty są tanie, a w innych drogie, ale nie sposób przewidzieć, czy warunki aktualnie oferowane przez banki za jakiś czas będą bardziej lub mniej korzystne. Potrzeba zaciągnięcia

kredytu zwykle pojawia się tu i teraz, dlatego oczekiwanie na lepszą ofertą najczęściej nie wchodzi w grę.

Co to jest kredyt refinansowy?

Kredyt refinansowy polega na tym, że jeśli zaciągnęliśmy kredyt jakiś czas temu w banku A, a teraz bank B oferuje lepsze warunki kredytowania, to możemy skorzystać z tej lepszej oferty i przenieść pozostałe zobowiązanie do banku B.

Kredyt refinansowy mylony jest często z kredytem konsolidacyjnym — różnica polega na tym, że refinansowanie dotyczy jednego zobowiązania, a konsolidacja kilku. W obu przypadkach poprzednie kredyty zastępowane są nowym, na lepszych warunkach.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Refinansowanie kredytu hipotecznego

Najczęściej refinansowanym kredytem jest kredyt hipoteczny. Z uwagi na zwykle długi okres spłaty uzyskanie korzystniejszych warunków pozwala na uniknięcie znacznej części opłat. Jeśli przy zawieraniu pierwotnej umowy kredytowej wymagane było dobranie dodatkowych produktów (np. ubezpieczenia na życie), przy refinansowaniu często można z nich zrezygnować. By zapewnić sobie możliwie jak najlepsze warunki przy refinansowaniu kredytu hipotecznego, warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa – nasi specjaliści czekają na kontakt.

Refinansowanie kredytu gotówkowego

Refinansowanie kredytów hipotecznych jest popularne i ogólnie akceptowane przez banki. Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku kredytów gotówkowych, gdyż nie każda instytucja bankowa daje taką możliwość. Banki, które oferują refinansowanie kredytu gotówkowego, często stawiają szereg wymagań, dlatego przy tej operacji polecamy nasze usługi doradcze. Nasi specjaliści doskonale znają rynek, więc powierzenie im wynegocjowania najlepszych warunków to zawsze dobry pomysł.

Refinansowanie zakupu nieruchomości

Refinansowanie kredytu na zakup nieruchomości polega na tym, że jeśli kupimy nieruchomość za gotówkę, to w ciągu dwóch lat możemy zaciągnąć na nią kredyt hipoteczny i w ten sposób „odzyskać” środki finansowe. Takie rozwiązanie stosuje się często przy zakupie nieruchomości pochodzących z licytacji komorniczych lub przetargów – przekazanie całej kwoty musi odbyć się zgodnie z ustalonym harmonogramem, dlatego gotówka jest najpewniejszym środkiem płatniczym. Pozyskanie kredytu refinansowanego na zakup nieruchomości warto przeprowadzić ze wsparciem doradcy finansowego.

Przykład reprezentatywny ( dla konsumentów):

Całkowita kwota kredytu/pożyczki: 100 000,00 zł, liczba rat: 60, oprocentowanie nominalne [zmienne]: 6,99 %, opłata przygotowawcza: 0,00 zł, koszt ubezpieczenia kredytu: 0,00 zł, łączna kwota miesięcznych opłat administracyjnych: 0,00 zł, łączna kwota odsetek: 18 778,87 zł, RRSO: 7,22%, rata miesięczna 1979,65 zł, całkowity koszt: 18 778,87 zł, całkowita kwota do spłaty: 118 778,87 zł. Minimalny okres kredytowania: 3 miesiące, maksymalny okres kredytowania: 120 miesięcy. Ostateczne warunki kredytowania zależą od oceny zdolności kredytowej Klienta, daty wypłaty kredytu/pożyczki oraz daty płatności pierwszej raty. Informacja handlowa wg stanu na dzień 20.09.2021 r.

Kalkulacja wskazuje dane orientacyjne i ma niewiążący charakter. Służy celom informacyjnym i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, ani zaproszenia do zawarcia umowy kredytu na zaprezentowanych warunkach. Wyliczenia wskazane przez kalkulator są oparte o założenia przyjęte dla reprezentatywnego przykładu, nie uwzględniają oceny zdolności kredytowej i nie wypełniają obowiązków informacyjnych wynikających z Ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim.

Nie oferujemy pożyczek/kredytów z terminem całkowitej spłaty poniżej 60 dni. Nie udzielamy pożyczek z własnych środków.