Kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny to – najprościej mówiąc – spłata dotychczasowych różnych kredytów jednym, większym, na korzystniejszych warunkach. Dzięki niemu można uporządkować zadłużenie i ustalić miesięczną ratę na poziomie realnych możliwości spłaty. Kredyt konsolidacyjny dla osób zadłużonych jest często jedynym rozwiązaniem, by stopniowo pozbywać się długów.

Czy można zaciągnąć kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej?

Kredyt konsolidacyjny udzielany jest tylko przez instytucje bankowe i tylko po zbadaniu zdolności kredytowej. Brak zdolności kredytowej nie oznacza jednak, że bank nie przyzna kredytu konsolidacyjnego – jeśli aktualne dochody i koszty na to pozwalają, decyzja może być pozytywna. Przy ocenie pomija się zobowiązania, które zostaną spłacone kredytem, o który wnioskujemy, ale za to istotna jest dobra historia kredytowa w BIK.

Kredyt konsolidacyjny online

Wniosek o kredyt konsolidacyjny w zależności od banku można złożyć online lub w dowolnym oddziale. Procedura niewiele różni się od tej stosowanej w innych kredytach bankowych, natomiast kredyt konsolidacyjny jest na tyle skomplikowanym rozwiązaniem, że w pierwszej kolejności warto zwrócić się do doradcy finansowego.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Jakie kredyty można skonsolidować?

Kredytem konsolidacyjnym można spłacić kilka zobowiązań naraz. Banki mają różne wytyczne co do ich rodzajów, ale zwykle możemy zaliczyć do nich:

W przypadku kredytu hipotecznego aktualna hipoteka zostanie zastąpiona nową – w księdze wieczystej wpis jednego banku zostanie wykreślony, a drugiego dodany.

Od czego zacząć starania o kredyt konsolidacyjny?

Na początku potrzebne są informacje o wszystkich zaciągniętych zobowiązaniach. Podliczenie miesięcznych rat i łącznej sumy długów pozwoli doradcy finansowemu dobrać kredyt o najlepszych w danej sytuacji warunkach. Jeśli w Twoje zadłużenie wkradł się chaos, nad którym nie potrafisz zapanować lub chcesz po prostu uporządkować swoją sytuację finansową, koniecznie skontaktuj się z nami – jako specjaliści potrafimy okiełznać nawet najbardziej skomplikowane historie kredytowe.

Przykład reprezentatywny ( dla konsumentów):

Całkowita kwota kredytu/pożyczki: 100 000,00 zł, liczba rat: 60, oprocentowanie nominalne [zmienne]: 6,99 %, opłata przygotowawcza: 0,00 zł, koszt ubezpieczenia kredytu: 0,00 zł, łączna kwota miesięcznych opłat administracyjnych: 0,00 zł, łączna kwota odsetek: 18 778,87 zł, RRSO: 7,22%, rata miesięczna 1979,65 zł, całkowity koszt: 18 778,87 zł, całkowita kwota do spłaty: 118 778,87 zł. Minimalny okres kredytowania: 3 miesiące, maksymalny okres kredytowania: 120 miesięcy. Ostateczne warunki kredytowania zależą od oceny zdolności kredytowej Klienta, daty wypłaty kredytu/pożyczki oraz daty płatności pierwszej raty. Informacja handlowa wg stanu na dzień 20.09.2021 r.

Kalkulacja wskazuje dane orientacyjne i ma niewiążący charakter. Służy celom informacyjnym i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, ani zaproszenia do zawarcia umowy kredytu na zaprezentowanych warunkach. Wyliczenia wskazane przez kalkulator są oparte o założenia przyjęte dla reprezentatywnego przykładu, nie uwzględniają oceny zdolności kredytowej i nie wypełniają obowiązków informacyjnych wynikających z Ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim.

Nie oferujemy pożyczek/kredytów z terminem całkowitej spłaty poniżej 60 dni. Nie udzielamy pożyczek z własnych środków.