Kredyty obrotowe

Udzielane są na pokrycie krótkoterminowych potrzeb finansowych Twojej firmy np. regulowanie zobowiązań związanych z bieżącym jej funkcjonowaniem. W zależności od Twoich potrzeb mogą mieć zróżnicowany charakter. Najczęściej spotykane są w formie linii kredytowej na koncie lub kredytu spłacanego co miesiąc w ratach. Pomagamy przedsiębiorcom w pozyskaniu korzystnego kredytu obrotowego.

Formularz kontaktowy

Kto może skorzystać z kredytu obrotowego?

Kredyty obrotowy dla kogo
Kredyty obrotowe są skierowane do przedsiębiorstw, które stabilnie działają na rynku już od dłuższego czasu i mają rozbudowaną sieć klientów. Niezbędne jest też posiadanie płynności finansowej oraz regularne dochody.
Środki pozyskane w ramach kredytu obrotowego służą do utrzymania lub odzyskania płynności finansowej przedsiębiorstwa sprzed kryzysu. Można nimi pokryć dowolne wydatki, a przede wszystkim koszty: wynagrodzeń pracowników, zakupu produktów, towarów i usług potrzebnych do codziennego funkcjonowania i rachunków za media.
Kredyty obrotowy dla kogo

Kredyty obrotowe - warunki

Czas prowadzenia firmy
Kredyty obrotowe są skierowane głównie do firm, które działają na rynku od minimum
12 miesięcy.

Wniosek kredytowy
Aby uzyskać zobowiązanie finansowe, trzeba poprawnie wypełnić wniosek kredytowy – nasi specjaliści mogą Ci w tym pomóc.

Cel kredytu obrotowego
Pieniądze pozyskane w ramach finansowania można przeznaczyć na utrzymanie lub odzyskania płynności finansowej firmy.

Dokumenty
Aby złożyć wniosek o przyznanie kredytu, niezbędne jest zgromadzenie kilku dokumentów np. dokumentów finansowych firmy.

Regularne dochody
Kredyt obrotowy otrzymają przedsiębiorcy, którzy dotychczas mieli regularne, wysokie wpływy na rachunek bankowy.

Brak zaległości w BIG i KRD
Przed udzieleniem kredytu obrotowego sprawdzana jest historia kredytowa przedsiębiorstwa oraz jego aktywne zobowiązania finansowe.

Darmowa konsultacja pozwoli Ci..

… skorzystaj z darmowej konsultacji, podczas której przeanalizujemy zdolność kredytową Twojej firmy i powiemy, jak możemy Ci pomóc w uzyskaniu kredytu obrotowego.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Etapy pozyskiwania kredytu obrotowego dla klienta:

1. Przeanalizowanie możliwości finansowych do uzyskania kredytu obrotowego

Kredyt obrotowy wymagania
Firmowe finanse bywają skomplikowane, a ich okiełznanie jest kluczowe do prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu obrotowego warto skontaktować się z ekspertem, który pomoże dobrać odpowiednie rozwiązanie.
Masz pytania i wątpliwości związane z kredytem dla firmy? Nasi specjaliści chętnie na nie odpowiedzą i rozwieją Twoje wątpliwości. Dzięki temu kredyty obrotowe będą dla Ciebie jasne i zrozumiesz mechanizm ich działania.
Kredyt obrotowy wymagania
Kredyt obrotowy oferty

2. Przedstawienie najlepszych ofert kredytów obrotowych

Kredyt obrotowy oferty
Nasi eksperci mają wieloletnie doświadczenie w pracy w bankach oraz innych instytucjach finansowych. Dzięki temu wiemy gdzie i jak szukać najkorzystniejszych kredytów obrotowych dla klientów biznesowych. Znajdziemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie z szerokiej oferty dostępnych zobowiązań finansowych. Omówimy zalety konkretnych ofert oraz korzyści wynikające ze skorzystania z kredytu obrotowego. Pozyskane pieniądze możesz przeznaczyć na utrzymanie lub przywrócenie płynności finansowej przedsiębiorstwa w trudnym okresie np. poza sezonem. Oprócz wskazania najkorzystniejszej oferty na rynku zajmujemy się także kompleksowym doradztwem finansowym.

3. Podpisanie dokumentów potrzebnych do uzyskania kredytu obrotowego

Kredyt obrotowy - dokumenty
Na pomoc ekspertów CRBiP możesz liczyć na każdym etapie ubiegania się o kredyt obrotowy. Będziemy Ci towarzyszyć podczas podpisywania dokumentów niezbędnych do uzyskania zobowiązania. Przeanalizujemy czy zaproponowana umowa jest korzystna i w razie potrzeby omówimy skomplikowane zapisy.
Po podpisaniu umowy kredytowej środki pozyskane w ramach zobowiązania szybko trafią na firmowe konto bankowe. Od teraz będziesz mógł korzystać z dodatkowych środków finansowych i nie będziesz musiał martwić się o płynność finansową firmy.
Kredyt obrotowy - dokumenty

Przykład reprezentatywny

Przykład reprezentatywny ( dla konsumentów):

Całkowita kwota kredytu/pożyczki: 100 000,00 zł, liczba rat: 60, oprocentowanie nominalne [zmienne]: 6,99 %, opłata przygotowawcza: 0,00 zł, koszt ubezpieczenia kredytu: 0,00 zł, łączna kwota miesięcznych opłat administracyjnych: 0,00 zł, łączna kwota odsetek: 18 778,87 zł, RRSO: 7,22%, rata miesięczna 1979,65 zł, całkowity koszt: 18 778,87 zł, całkowita kwota do spłaty: 118 778,87 zł. Minimalny okres kredytowania: 3 miesiące, maksymalny okres kredytowania: 120 miesięcy. Ostateczne warunki kredytowania zależą od oceny zdolności kredytowej Klienta, daty wypłaty kredytu/pożyczki oraz daty płatności pierwszej raty. Informacja handlowa wg stanu na dzień 20.09.2021 r.

Kalkulacja wskazuje dane orientacyjne i ma niewiążący charakter. Służy celom informacyjnym i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, ani zaproszenia do zawarcia umowy kredytu na zaprezentowanych warunkach. Wyliczenia wskazane przez kalkulator są oparte o założenia przyjęte dla reprezentatywnego przykładu, nie uwzględniają oceny zdolności kredytowej i nie wypełniają obowiązków informacyjnych wynikających z Ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim.

Nie oferujemy pożyczek/kredytów z terminem całkowitej spłaty poniżej 60 dni. Nie udzielamy pożyczek z własnych środków.

Jesteś zainteresowany ofertą? Napisz do nas

Kredyty obrotowe - FAQ

Kredyty obrotowe – co to jest?

Kredyty obrotowe są udzielane na utrzymanie lub przywrócenie płynności finansowej przedsiębiorstwa. Z takiego zobowiązania finansowego mogą skorzystać właściciele firm, którzy prowadzą własną działalność od dłuższego czasu. Kredyt obrotowy skierowany jest do małych, średnich i dużych firm z różnych branż. Wielu przedsiębiorców korzysta z takiego rozwiązania w trudnym okresie np. poza sezonem, gdzie dochody są o wiele niższe niż w inne okresy w roku. Kredyty obrotowe są przyznawane na korzystnych warunkach, dlatego coraz więcej przedsiębiorców decyduje się właśnie na taki sposób finansowania swoich bieżących potrzeb.

Kredyty obrotowe – na co można je przeznaczyć?

Pieniądze pozyskane w ramach kredytu obrotowego można wydać m.in. na: wynagrodzenia dla pracowników, zakupy produktów, towarów i usług potrzebnych do codziennego funkcjonowania firmy czy rachunków za media. Im większa jest Twoja firma i im większe osiąga dochody, tym więcej pieniędzy możesz uzyskać w ramach tego zobowiązania finansowego. Przyznana kwota kredytu może zostać przelana na konto Twojej firmy w całości, od razu po podpisaniu umowy kredytowej. Istnieje też możliwość rozłożenia kwoty na raty, które będą co miesiąc przelewane na rachunek bankowy przedsiębiorstwa. Oba te rozwiązania są korzystne i stosowane w zależności od potrzeb firmy.

Kredyt obrotowy oprocentowanie

Koszty kredytu obrotowego mogą się różnić w zależności od tego, z jakiej oferty skorzystasz. Warto zwrócić uwagę na parametry zobowiązania takie jak: oprocentowanie, RRSO, prowizje i dodatkowe koszty ubezpieczenia. Na ostateczny koszt kredytu składa się wiele czynników – nie tylko oprocentowanie, choć ma ono duże znaczenie. Zaletą korzystania z pomocy ekspertów podczas ubiegania się o kredyt dla firmy jest to, że podpowiedzą Ci oni czy dana oferta jest opłacalna. Zapoznanie się ze wszystkimi kosztami kredytu pozwala uniknąć przepłacania na zobowiązaniu, wysokich rat oraz późniejszych problemów ze spłatą.

Kredyty obrotowe – warunki

Aby uzyskać kredyty obrotowe, trzeba spełnić kilka warunków. Przede wszystkim firma powinna działać na rynku od przynajmniej 12 miesięcy. Krótszy okres działalności może powodować problemy w uzyskaniu pozytywnej odpowiedzi na wniosek kredytowy. Oprócz tego firma nie może mieć zaległości w BIK i KRD, sprawdzana jest także zdolność kredytowa. Przedsiębiorstwo, które chce otrzymać kredyt na bieżącą działalność firmy, musi mieć stałe dochody. Dobra sytuacja finansowa firmy to jeden z głównych wymogów przy staraniach o kredyt obrotowy. Jeśli Twoja firma funkcjonuje poprawnie, to nie powinna mieć większych problemów z uzyskaniem pieniędzy.

Jakie zalety mają kredyty obrotowe?

Kredyty obrotowe mają wiele zalet, które sprawiają, że coraz więcej firm decyduje się na takie zobowiązanie finansowe. Długi okres spłaty oraz wysokie kwoty sprawiają, że jest to atrakcyjne finansowanie dla małych i dużych firm. Korzystne warunki spłaty oraz możliwość utrzymania płynności finansowej firmy to coś, na czym zależy każdemu właścicielowi firmy. Eksperci znajdą dla Ciebie najkorzystniejszą dostępną na rynku ofertę. Niskie oprocentowanie oraz korzystna umowa kredytowa minimalizują ryzyko powstania problemów ze spłatą kredytu w przyszłości. Jeśli jednak już do tego dojdzie, możesz skorzystać z karencji w spłacie zobowiązania.

Kredyty obrotowe z CRBiP – dlaczego warto skorzystać z naszej pomocy?

Współpraca z CRBiP pozwala zaoszczędzić czas, nerwy i pieniądze. Wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę, dzięki czemu nie przepłacisz na kredycie obrotowym. Przeanalizujemy zdolność kredytową Twojego przedsiębiorstwa i na tej podstawie dopasujemy okres spłaty i kwotę kredytu. Co więcej, nasi eksperci pomogą Ci zgromadzić wszystkie dokumenty niezbędne do uzyskania zobowiązania. Z naszą pomocą cały proces ubiegania się o zobowiązanie finansowe jest szybki, łatwy i bezproblemowy. W razie wątpliwości odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Kredyty obrotowe uzyskane z naszą pomocą pomogą Ci rozwinąć firmę.