Leasing dla firm

Leasing dla firm

Leasing to usługa polegająca na wydzierżawieniu jakiegoś przedmiotu na wskazany w umowie leasingowej okres. Takim umowom podlegają obiekty konsumpcyjne, inwestycyjne, a także nieruchomości. Z leasingu najczęściej korzystają przedsiębiorcy, którzy chcą korzystać z danego przedmiotu bez zakupu go na stałe, a także ci, którym zależy na zminimalizowaniu wysokości odprowadzanych podatków.

Leasing samochodu

Najpopularniejszą umową leasingową jest ta na samochód, łącząca w sobie cechy kredytu i dzierżawy. Samochód, czyli przedmiot leasingu nie staje się własnością leasingobiorcy, a tym samym nie wpływa na zniżki w ubezpieczeniu OC, co może być dużą zaletą.

Po zakończeniu czasu trwania umowy leasingodawca daje zwykle możliwość wykupu samochodu w atrakcyjnej cenie.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Leasing nie tylko samochodów

Warto pamiętać, że leasing dotyczy nie tylko pojazdów, ale też sprzętu komputerowego, różnego rodzaju maszyn produkcyjnych i innych urządzeń używanych w firmach.

Kredyt czy leasing?

Wielu przedsiębiorców zadaje sobie pytanie, czy korzystniejsze jest zakupienie danego przedmiotu z wykorzystaniem kredytu, czy może lepszym rozwiązaniem okaże się leasing. Zawsze warto rozpatrzeć wszelkie za i przeciw, ale będzie to o niebo łatwiejsze w towarzystwie doświadczonego eksperta w obu tych dziedzinach – krócej mówiąc, zapraszamy do kontaktu.