Kredyty samochodowe

Kredyty samochodowe

Kredyt na samochód to po prostu kredyt gotówkowy z określonym celem. W ramach niego banki pozwalają na zakup samochodu, kampera, przyczepy, motocykla, skutera, quada, a nawet traktora czy maszyny budowlanej. Nie musimy ograniczać się tylko do pojazdów nowych – kredyt można uzyskać także na samochody używane.

Rodzaje kredytów samochodowych

Specyfika kredytu samochodowego sprawia, że na rynku dostępne są trzy jego rodzaje.

Standardowy, spłacany w ratach przez czas określony w umowie kredyt na samochód to najprostsza konstrukcja tego produktu finansowego. Drugim rodzajem jest kredyt jednoratowy, który polega na tym, że kredytobiorca pokrywa część zakupu z własnych oszczędności, a dopłaconą przez bank resztę spłaca w całości po ustalonym w umowie okresie, na przykład po roku. Ostatnią opcją finansowania zakupu samochodu za pomocą kredytu jest kredyt balonowy – w tym przypadku kredytobiorca przez okres od 2 do 5 lat korzysta z samochodu i spłaca niskie raty, które w sumie dają na przykład 80% wartości pojazdu. Ostatnia rata nazywana jest ratą z wykupem i stanowi kwotę pozostałą do spłaty, jeśli klient chce zatrzymać samochód – drugą opcją jest odsprzedanie pojazdu bankowi. Kredyty jednoratowe i balonowe oferowane są zwykle przez banki powiązane z koncernami motoryzacyjnymi.

Jak uzyskać kredyt na samochód?

Jak w przypadku większości innych kredytów, przed przyznaniem kredytu na samochód bank sprawdzi zdolność kredytową i historię w BIK wnioskodawcy. Od poziomu dochodów i przeszłości kredytowej zależy także wysokość zobowiązania, na jakie może zgodzić się bank. Kredyt samochodowy w niektórych instytucjach bankowych można uzyskać online. By jak najlepiej przygotować się do całego procesu, zachęcamy do kontaktu. Jako specjaliści doradzimy najlepsze dostępne na rynku rozwiązanie.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Przykład reprezentatywny ( dla konsumentów):

Całkowita kwota kredytu/pożyczki: 100 000,00 zł, liczba rat: 60, oprocentowanie nominalne [zmienne]: 6,99 %, opłata przygotowawcza: 0,00 zł, koszt ubezpieczenia kredytu: 0,00 zł, łączna kwota miesięcznych opłat administracyjnych: 0,00 zł, łączna kwota odsetek: 18 778,87 zł, RRSO: 7,22%, rata miesięczna 1979,65 zł, całkowity koszt: 18 778,87 zł, całkowita kwota do spłaty: 118 778,87 zł. Minimalny okres kredytowania: 3 miesiące, maksymalny okres kredytowania: 120 miesięcy. Ostateczne warunki kredytowania zależą od oceny zdolności kredytowej Klienta, daty wypłaty kredytu/pożyczki oraz daty płatności pierwszej raty. Informacja handlowa wg stanu na dzień 20.09.2021 r.

Kalkulacja wskazuje dane orientacyjne i ma niewiążący charakter. Służy celom informacyjnym i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, ani zaproszenia do zawarcia umowy kredytu na zaprezentowanych warunkach. Wyliczenia wskazane przez kalkulator są oparte o założenia przyjęte dla reprezentatywnego przykładu, nie uwzględniają oceny zdolności kredytowej i nie wypełniają obowiązków informacyjnych wynikających z Ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim.

Nie oferujemy pożyczek/kredytów z terminem całkowitej spłaty poniżej 60 dni. Nie udzielamy pożyczek z własnych środków.