Kredyty inwestycyjne

Kredyt inwestycyjny jest produktem bankowym skierowanym do firm. Inwestycje to nieodłączna część działania przedsiębiorstw myślących o rozwoju. Z tego powodu banki oferują szeroką ofertę na ten cel. Nasi eksperci pomogą Ci w całym procesie ubiegania się o kredyt inwestycyjny. Znajdziemy najkorzystniejszą ofertę dla Twojej firmy i pomożemy w dopełnieniu formalności.

Formularz kontaktowy

Kto może skorzystać z kredytu inwestycyjnego

Kredyt inwestycyjny dla kogo
Kredyty inwestycyjne to rozwiązanie dla firm działających w wielu branżach. Pieniądze pozyskane w ramach kredytu można przeznaczyć na rozwój firmy oraz kluczowe inwestycje.
Do zaciągnięcia kredytu inwestycyjnego zwykle potrzebne jest posiadanie 20-30% wkładu własnego. Nowe firmy, które jeszcze nie osiągają przychodów, mogą skorzystać z rozwiązania polegającego na zaciągnięciu kredytu na podstawie przyszłych dochodów, czyli SPV.
Kredyt inwestycyjny dla kogo

Kredyty inwestycyjne - warunki

Wkład własny
Do zaciągnięcia kredytu inwestycyjnego zwykle niezbędne jest posiadanie wkładu własnego w wysokości 20-30%.

Brak zaległości w BIG i KRD
Dobra sytuacja finansowa firmy oraz brak zaległości w BIG i KRD umożliwiają zaciągnięcie korzystnego kredytu.

Zdolność kredytowa
Dobra zdolność kredytowa to jeden z głównych warunków, który musi spełnić przedsiębiorstwo ubiegające się o kredyt.

Cel kredytu inwestycyjnego
Pieniądze pozyskane w ramach kredytu można przeznaczyć tylko na cele związane z rozwojem
firmy.

Dokumenty
Do wniosku o przyznanie kredytu trzeba dołączyć kilka dokumentów – biznesplan, dokumenty rejestrowe i finansowe firmy.

Biznesplan
Biznesplan powinien pokazać, że planowane inwestycje ze środków kredytowych będą opłacalne i przyniosą zyski.

Darmowa konsultacja pozwoli Ci..

… … dowiedz się, jaka jest zdolność kredytowa Twojego przedsiębiorstwa i jaki kredyt inwestycyjny możemy dla Ciebie uzyskać.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Etapy pozyskiwania kredyty inwestycyjnego dla klienta:

1. Przeanalizowanie zdolności kredytowej do uzyskania kredytu inwestycyjnego

Kredyt inwestycyjny wymagania
Starania o kredyt inwestycyjny dla firmy najlepiej zacząć od kontaktu z naszym ekspertem kredytowym, który przedstawi dostępne, optymalne możliwości sfinansowania planowanej inwestycji.
Zdolność kredytowa jest zależna od wielu czynników. Pod uwagę brane są m.in. przychody firmy, jej czas funkcjonowania na rynku, aktualnie spłacane zobowiązania, historia kredytowa. Nasz doradca powie Ci, co ma pozytywny wpływ na zdolność kredytową przedsiębiorstwa.
Kredyt inwestycyjny wymagania
Kredyt inwestycyjny oferty

2. Szukanie i omówienie najlepszych ofert kredytów inwestycyjnych

Kredyt inwestycyjny oferty
Znając zdolność kredytową Twojej firmy, nasi doradcy mogą zacząć szukać idealnej oferty kredytu inwestycyjnego. Kwota zobowiązania, czas spłaty i ostateczny koszt kredytu zostanie dopasowany do potrzeb oraz możliwości przedsiębiorstwa. Pod uwagę bierzemy tylko najlepsze rozwiązania z szerokiej oferty dostępnych kredytów dla firm. Wiemy gdzie szukać najkorzystniejszych zobowiązań finansowych i jak pozyskać je dla swoich klientów. Jest to możliwe dzięki wieloletniemu doświadczeniu w pracy w branży finansowej, które posiadają eksperci z CRBiP. Kredyty inwestycyjne pozyskane z naszą pomocą są opłacalne i pomagają w rozwoju biznesu.

3. Podpisanie dokumentów potrzebnych do uzyskania kredytu inwestycyjnego

Kredyt inwestycyjny dokumenty
Pomożemy Ci przygotować dokumenty niezbędne do złożenia wniosku o przyznanie kredytu dla firmy. Możesz liczyć na nasze wsparcie i fachową pomoc na każdym etapie starań o kredyt inwestycyjny na rozwój swojego przedsiębiorstwa.
W razie potrzeby wyjaśnimy niejasne zapisy w umowie kredytu inwestycyjnego. Zależy nam na tym, aby nasi klienci czuli się pewnie i bezpiecznie podczas całego procesu ubiegania się o kredyt. Zapewnimy Ci profesjonalne wsparcie od początku aż do końca starań o uzyskanie zobowiązania.
Kredyt inwestycyjny dokumenty

Przykład reprezentatywny

Przykład reprezentatywny ( dla konsumentów):

Całkowita kwota kredytu/pożyczki: 100 000,00 zł, liczba rat: 60, oprocentowanie nominalne [zmienne]: 6,99 %, opłata przygotowawcza: 0,00 zł, koszt ubezpieczenia kredytu: 0,00 zł, łączna kwota miesięcznych opłat administracyjnych: 0,00 zł, łączna kwota odsetek: 18 778,87 zł, RRSO: 7,22%, rata miesięczna 1979,65 zł, całkowity koszt: 18 778,87 zł, całkowita kwota do spłaty: 118 778,87 zł. Minimalny okres kredytowania: 3 miesiące, maksymalny okres kredytowania: 120 miesięcy. Ostateczne warunki kredytowania zależą od oceny zdolności kredytowej Klienta, daty wypłaty kredytu/pożyczki oraz daty płatności pierwszej raty. Informacja handlowa wg stanu na dzień 20.09.2021 r.

Kalkulacja wskazuje dane orientacyjne i ma niewiążący charakter. Służy celom informacyjnym i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, ani zaproszenia do zawarcia umowy kredytu na zaprezentowanych warunkach. Wyliczenia wskazane przez kalkulator są oparte o założenia przyjęte dla reprezentatywnego przykładu, nie uwzględniają oceny zdolności kredytowej i nie wypełniają obowiązków informacyjnych wynikających z Ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim.

Nie oferujemy pożyczek/kredytów z terminem całkowitej spłaty poniżej 60 dni. Nie udzielamy pożyczek z własnych środków.

Jesteś zainteresowany ofertą? Napisz do nas

Kredyt inwestycyjny - FAQ

Kredyt inwestycyjny – co to jest?

Kredyty inwestycyjne są skierowane do małych, średnich i dużych firm z różnych branż. Jeśli chcesz rozwijać swoją działalność, to taki kredyt pozwoli dokonać Ci kluczowych inwestycji. Kredyt inwestycyjny na korzystnych warunkach można otrzymać nawet na 20 lat. Kwoty zobowiązania mogą być bardzo wysokie – nawet kilka milionów złotych. Jeśli chcesz szybko i skutecznie rozwinąć swoje przedsiębiorstwo i zyskać przewagę nad konkurencją to zaciągnięcie kredytu firmowego będzie najlepszym rozwiązaniem. Nasi eksperci zadbają o to, aby warunki spłaty zobowiązania były opłacalne.

Na co można przeznaczyć kredyty inwestycyjne?

Pieniądze pozyskane w ramach kredytu inwestycyjnego można przeznaczyć na rozwój firmy. Możesz kupić m.in.: nieruchomości, środki transportu, patenty, wyposażenie biura, oprogramowanie itp. Możliwości jest naprawdę wiele, a dzięki dodatkowym środkom pieniężnym możesz wdrożyć innowacje produktowe, marketingowe lub organizacyjne w swojej firmie. Pieniądze z kredytu inwestycyjnego można przeznaczyć tylko na cele związane z rozwojem firmy. Nie ma możliwości, aby środki zostały przeznaczone na prywatne wydatki właściciela firmy, ponieważ w umowie kredytowej jest dokładnie opisany cel kredytowy.

Kredyty inwestycyjne dla nowych firm

Nowe firmy, które jeszcze nie osiągają przychodów, mogą skorzystać z rozwiązania polegającego na zaciągnięciu kredytu na podstawie przyszłych dochodów. SPV (Special Purpose Vehicle), bo o tym mowa, to spółka celowa, czyli struktura organizacyjna umożliwiająca zmniejszenie ryzyka finansowego. Niektóre banki oferują taką możliwość i firmy dopiero rozpoczynające działalność mogą otrzymać pieniądze nawet pierwszego dnia funkcjonowania. W takim przypadku oprócz biznesplanu potrzebne będzie oszacowanie przyszłych przychodów. Firmy zainteresowane takim sposobem pozyskania środków pieniężnych zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami.

Warunki do otrzymania kredytu inwestycyjnego

Kredyty inwestycyjne są atrakcyjne ze względu na dostępność wysokich kwot oraz długi okres spłaty. Koszty takiego zobowiązania nie są wysokie, dlatego coraz więcej firm decyduje się na zaciągnięcie takiego kredytu. Aby jednak otrzymać pozytywną odpowiedź na wniosek kredytowy, trzeba spełnić kilka warunków. Niezbędne jest posiadanie wkładu własnego, dobra zdolność kredytowa, brak zaległości w BIG i KRD, przygotowanie biznesplanu i zebranie dokumentów finansowych i rejestrowych firmy. Banki sprawdzają też wysokość i regularność przychodów wpływających na konto bankowe przedsiębiorstwa.

Jakie dokumenty są potrzebne do uzyskania kredytu inwestycyjnego?

W każdym banku lista potrzebnych dokumentów może być inna, jednak podstawę stanowią cztery grupy. Biznesplan – klucz programu, który ma pokazać bankowi, że planowana inwestycja jest opłacalna i pozwoli firmie spłacić dług. Dokumenty rejestrowe firmy – różne w zależności od formy prawnej działalności. Dokumenty finansowe – zazwyczaj poręczyciela lub spółki matki. Potrzebne będą także inne dokumenty np. dotyczące zabezpieczeń kredytu. Przedsiębiorcy, którzy nie wiedzą jakie dokumenty będą niezbędne, mogą skorzystać z pomocy naszych ekspertów, którzy mają wieloletnie doświadczenie w pozyskiwaniu kredytów inwestycyjnych dla przedsiębiorców.

Pożyczki inwestycyjne z CRBiP – jak możemy pomóc Twojej firmie

Doradcy CRBiP to specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w branży finansowej. Możemy zapewnić Ci kompleksowe wsparcie na każdym etapie ubiegania się o kredyty inwestycyjne. Czemu warto skorzystać z naszej pomocy? Ponieważ możesz zaoszczędzić czas oraz nerwy, a także zaoszczędzić na kosztach kredytu dla firmy. Pomożemy Ci w poprawnym wypełnieniu wniosku kredytowego oraz zgromadzeniu wszystkich niezbędnych dokumentów. Swoim klientom towarzyszymy od samego początku aż do końca starań o uzyskanie kredytu inwestycyjnego na rozwój przedsiębiorstwa.