Nieruchomości co jakiś czas wymagają odświeżenia i różnych prac remontowych. Kiedy lista rzeczy do wymiany i naprawy ciągle się wydłuża, warto rozważyć remont generalny. Jak go sfinansować? Z pomocą przychodzą banki i instytucje finansowe, które oferują kredyty celowe i hipoteczne na remont.
Kredyt na remont – jak się przygotować?
Punktem wyjścia do rozważenia zaciągnięcia kredytu na remont domu lub mieszkania jest oszacowanie nakładów finansowych potrzebnych do realizacji całego przedsięwzięcia.
Zaliczą się do nich koszty:
Do tego warto doliczyć np. 10% budżetu na nieprzewidziane wydatki. Dopiero na podstawie przygotowanego kosztorysu możliwe będzie poszukiwanie odpowiedniego źródła finansowania.
W tym punkcie nieoceniona jest pomoc naszych doradców. Nie musisz wiedzieć, jakie formy finansowania są dostępne na rynku – od tego właśnie jesteśmy my. Zgłoś się do nas, a wspólnie przeanalizujemy Twoją sytuację i wybierzemy najlepsze rozwiązanie.
Zazwyczaj wybór ogranicza się do kredytu gotówkowego, kredytu hipotecznego lub pożyczki hipotecznej i rekomendacja zależna jest przede wszystkim od wysokości potrzebnych środków oraz czasu spłaty. Wybór odpowiedniego produktu finansowego jest bardzo istotny, ponieważ pozwala na znaczne ograniczenie poniesionych kosztów.
Remont to słowo bardzo obszerne znaczeniowo. W jednym przypadku będzie to odświeżenie ścian, a w innym zrywanie podłóg i wymiana okien czy dachu. Remont generalny może pochłonąć nawet kilkaset tysięcy złotych, a jego koszty znacząco przekroczą zgromadzone na ten cel oszczędności. W takich sytuacjach zwykle najlepszym rozwiązaniem jest kredyt hipoteczny pod zastaw remontowanej nieruchomości.
Częstym rozwiązaniem jest także zaciąganie łączonego kredytu hipotecznego na zakup oraz remont domu czy mieszkania. Wykonanie niezbędnych prac podnosi wartość domu czy mieszkania, dzięki czemu banki chętnie udzielają tego rodzaju kredytów.
Nie należy zapominać, że w przypadku kredytu hipotecznego bank będzie wymagał od nas wkładu własnego, który przeważnie wynosi 10%-20% kredytowanej kwoty oraz odpowiedniej zdolności kredytowej. Istotne jest również to, że dana nieruchomość w momencie podpisywania umowy o kredyt nie może mieć ustanowionej innej hipoteki.
Przy wyborze oferty kredytu hipotecznego na remont domu lub mieszkania warto zapoznać się najpierw z jej szczegółami, czyli:
Na podstawie uzyskanych informacji możemy opracować szczegółowy plan działania i zarezerwować terminy u ekip budowlanych. Przy remontach – a w szczególności tych generalnych – dobrym pomysłem jest uwzględnienie w harmonogramie zapasu czasu na nieprzewidziane opóźnienia.
Masz pytanie o kredyt, inwestycję lub usługi dla firm?
Prześlij nam wiadomość, a niezwłocznie postaramy się pomóc.
© 2021 Centrum Rozwoju Biznesu i Przedsiębiorczości
Wszelkie prawa zastrzeżone | Grupa: Szalony Lemur | Aktualizacja: Web Manufaktura