Pożyczki płynnościowe

Korzystne pożyczki unijne, dzięki którym ustabilizujesz sytuację finansową swojej firmy. Możesz przeznaczyć je na takie cele, jak:

Formularz kontaktowy

Kto może skorzystać z pożyczki płynnościowej?

Pożyczki płynnościowe dla kogo
Pożyczka płynnościowa przeznaczona jest dla wszystkich typów spółek istniejących w Polsce. Można z niej skorzystać, o ile:
Pożyczka płynnościowa ma uniwersalny charakter, co sprawia, że sprawdzi się doskonale w wielu różnorodnych branżach.
Pożyczki płynnościowe dla kogo

Podstawowe warunki pożyczek płynnościowych

Typ spółki
Akceptowany jest każdy typ spółki, w tym między innymi spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i spółka akcyjna.

Kwota pożyczki
Pożyczki płynnościowe udzielane są na kwoty do 500 tysięcy złotych. Przy obrotach ponad 4 mln złotych, nawet do 5 mln.

Rozmiar firmy
Pożyczka płynnościowa jest dostępna niezależnie od rozmiaru firmy. Mogą z niej skorzystać mali, duzi i średni przedsiębiorcy.

Oprocentowanie
Standardowe oprocentowanie pożyczek płynnościowych z UE zaczyna się już od zaledwie 0,06% w skali roku.

Okres spłaty
Maksymalny okres spłaty pożyczki płynnościowej może wynieść nawet 72 miesiące, co znacznie ułatwia jej spłatę.

Historia kredytowa
Wymagany jest brak zaległości w BIG i KRD, z wyłączeniem zaległości spowodowanych pandemią COVID-19.

Darmowa konsultacja pozwoli Ci..

… dowiedzieć się, jakie kroki możesz podjąć, aby ustabilizować sytuację finansową swojej firmy i uzyskać korzystną pożyczkę.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Jak wygląda pomoc przy uzyskaniu pożyczki społecznościowej?

1. Przeanalizowanie możliwości finansowych do uzyskania pożyczki płynnościowej

Pożyczki płynnościowe zdolność
Zebranie istotnych danych dotyczących klienta i ich interpretacja pozwalają na skuteczne doradztwo. W związku z tym nasi eksperci w pierwszej kolejności:
Dzięki wykonaniu tych kroków możliwe jest ustalenie, czy pożyczka unijna będzie możliwa do uzyskania, a jeśli tak, to jakie jej warunki będą optymalne. Wieloletnie doświadczenie sprawia, że jesteśmy w stanie znaleźć wyjście z każdej sytuacji.
Pożyczki płynnościowe zdolność
Pożyczki płynnościowe oferty

2. Przedstawianie najlepszych ofert pożyczek płynnościowych

Pożyczki płynnościowe oferty
Po ustaleniu możliwości finansowych firmy, wyszukujemy i przedstawiamy najlepsze oferty pożyczek płynnościowych. Charakteryzują się one:
Chętnie odpowiadamy na wszelkie pytania związane z pożyczką i objaśniamy nawet najbardziej skomplikowane koncepty w przejrzysty sposób. Naszym priorytetem jest pełna satysfakcja klienta z warunków wybranej oferty.

3. Podpisanie dokumentów potrzebnych do uzyskania pożyczki płynnościowej

Pożyczki płynnościowe - dokumenty
Nasza pomoc nie kończy się na wyselekcjonowaniu dla klienta pożyczki płynnościowej. Udzielamy wsparcia także w kolejnym etapie jej pozyskiwania, a mianowicie:
Z naszym wsparciem proces pozyskiwania pożyczki jest maksymalnie szybki, sprawny i bezstresowy. Dodatkowo, nie trzeba się martwić, że zostanie popełniony jakikolwiek błąd, który przedłuży oczekiwanie na decyzję.
Pożyczki płynnościowe - dokumenty

Przykład reprezentatywny

Przykład reprezentatywny ( dla konsumentów):

Całkowita kwota kredytu/pożyczki: 100 000,00 zł, liczba rat: 60, oprocentowanie nominalne [zmienne]: 6,99 %, opłata przygotowawcza: 0,00 zł, koszt ubezpieczenia kredytu: 0,00 zł, łączna kwota miesięcznych opłat administracyjnych: 0,00 zł, łączna kwota odsetek: 18 778,87 zł, RRSO: 7,22%, rata miesięczna 1979,65 zł, całkowity koszt: 18 778,87 zł, całkowita kwota do spłaty: 118 778,87 zł. Minimalny okres kredytowania: 3 miesiące, maksymalny okres kredytowania: 120 miesięcy. Ostateczne warunki kredytowania zależą od oceny zdolności kredytowej Klienta, daty wypłaty kredytu/pożyczki oraz daty płatności pierwszej raty. Informacja handlowa wg stanu na dzień 20.09.2021 r.

Kalkulacja wskazuje dane orientacyjne i ma niewiążący charakter. Służy celom informacyjnym i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, ani zaproszenia do zawarcia umowy kredytu na zaprezentowanych warunkach. Wyliczenia wskazane przez kalkulator są oparte o założenia przyjęte dla reprezentatywnego przykładu, nie uwzględniają oceny zdolności kredytowej i nie wypełniają obowiązków informacyjnych wynikających z Ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim.

Nie oferujemy pożyczek/kredytów z terminem całkowitej spłaty poniżej 60 dni. Nie udzielamy pożyczek z własnych środków.

Jesteś zainteresowany ofertą? Napisz do nas

FAQ - Pożyczka Płynnościowa

Co to jest pożyczka płynnościowa?

Pożyczka płynnościowa to zobowiązanie finansowe dedykowane przedsiębiorcom, którzy napotkali na trudności finansowe lub spodziewają się, że mogą one nastąpić, w związku z pandemią koronawirusa w Polsce. Celem pożyczki jest wspomożenie polskich przedsiębiorców, którzy nie ze swojej winy, a z uwagi na załamanie ogólnoświatowego rynku stracili stabilność finansową. Z uwagi na fakt, że jest ona udzielana z Funduszy Unii Europejskiej, charakteryzuje się atrakcyjnymi warunkami spłaty, w tym przede wszystkim niskim oprocentowaniem. W wielu przypadkach może okazać się korzystniejszym rozwiązaniem niż analogiczna pożyczka uzyskana w banku komercyjnym. Niski koszt pożyczki oznacza, że jej terminowa spłata nie powinna stanowić problemu i nie nadwyręży zanadto budżetu firmy. Jednocześnie wysoka maksymalna kwota zobowiązania pozwala na opłacenie wszelkich bieżących wydatków i uniknięcie przestojów w pracy.

Na co można przeznaczyć pożyczkę płynnościową?

Pożyczkę płynnościową można przeznaczyć na bardzo wiele różnych celów związanych z podtrzymaniem lub odzyskaniem płynności finansowej przedsiębiorstwa. Wśród najpopularniejszych wydatków można wymienić opłacenie wynagrodzeń pracowników, a także zakup towarów (bądź półproduktów potrzebnych do wytworzenia towarów lub świadczenia usług). Za pomocą tego rodzaju pożyczki można również spłacić zobowiązania w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i Urzędzie Skarbowym. Pożyczka płynnościowa to również sposób na poradzenie sobie z ratami innych dotychczas zaciągniętych pożyczek i kredytów, a także ratami leasingu. Kolejnym wartym odnotowania rozwiązaniem jest spłacanie zaległych zobowiązań wobec firm trzecich. Wszystkie te przykłady to jednak tylko czubek góry lodowej możliwości, jakie daje ten produkt finansowy. To, jakie rozwiązanie będzie najlepsze, zależy od takich kwestii, jak branża, w której działa dana firma i jej aktualna sytuacja finansowa.

Czy samozatrudnieni mogą wziąć pożyczkę płynnościową?

Pożyczka płynnościowa to produkt finansowy przeznaczony dla przedsiębiorców z różnorodnych kategorii. Mogą z niej skorzystać zarówno mikroprzedsiębiorcy, jak i większe podmioty (małe, średnie czy nawet duże firmy). Nie ma tutaj znaczenia nawet forma działalności, nie istnieje również ograniczenie co do branż, w których potencjalny pożyczkobiorca może działać. Warunkiem jest jedynie prowadzenie zarejestrowanej działalności w Polsce i spełnienie wymagań dotyczących sytuacji finansowej firmy (a więc m.in. ewentualnych opóźnień w spłacie zobowiązań, a także tego, czy ucierpiała ona finansowo w związku z pandemią koronawirusa). Należy pamiętać, że każda sytuacja jest nieco inna, w związku z czym najlepszym rozwiązaniem jest uzyskanie indywidualnej porady. Zwracając się do nas po pomoc, można liczyć na profesjonalne doradztwo, oparte na wiedzy i doświadczeniu.

Jakie dokumenty są potrzebne do pożyczki płynnościowej?

Dokładna lista dokumentów, które okażą się niezbędne do zaciągnięcia pożyczki płynnościowej jest w dużej mierze zależna od okoliczności. Z pewnością zawsze konieczne będzie wypełnienie wniosku kredytowego, a także wszelkich załączników, które wskaże pożyczkodawca. Dodatkowo, można spodziewać się wymagań w zakresie dokumentów powiązanych z księgowością i ogółem sytuacją finansową firmy (a więc na przykład wyciągów z kont bankowych czy zaświadczeń z ZUS lub US). Dzięki temu potencjalny wierzyciel będzie w stanie oszacować zdolność kredytową firmy i ustalić, jaką maksymalnie kwotę może jej przekazać. Nasi eksperci przechodzili przez formalności związane z pozyskiwaniem pożyczek płynnościowych niezliczone ilości razy, w związku z czym warto zasięgnąć ich porady przy zaciąganiu pożyczek unijnych. Dzięki temu cały proces przebiegnie znacznie szybciej, bez niepotrzebnego stresu.

Ile wynosi oprocentowanie pożyczki płynnościowej?

Z uwagi na finansowanie z funduszy Unii Europejskiej, oprocentowanie pożyczki płynnościowej jest niższe niż w przypadku podobnych zobowiązań, które można znaleźć w komercyjnych bankach i firmach pożyczkowych. Zaczyna się już od 0,06% w skali roku. Oprocentowanie jest bez wątpienia jednym z najistotniejszych parametrów każdej pożyczki, z uwagi na fakt, że bezpośrednio wpływa na odsetki od zobowiązania, a co za tym idzie, jego ostateczny koszt. Dokładne warunki finansowania ustalane są indywidualnie na podstawie takich kwestii, jak kwota finansowania i sytuacja finansowa firmy. Zapraszamy do skontaktowania się z nami w celu przeanalizowania zdolności kredytowej i innych kluczowych aspektów, a następnie skorzystania z profesjonalnego doradztwa.

Pożyczka płynnościowa a podatek – czy jest kosztem uzyskania przychodu?

Często można spotkać się z pytaniami dotyczącymi tego, jakie możliwości optymalizacji podatkowej dają pożyczki i kredyty dla przedsiębiorców. Obecne przepisy podatkowe wskazują, że kapitału pożyczki nie można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu. Dotyczy to zarówno pożyczki płynnościowej, jak i innych pożyczek unijnych oraz zobowiązań zaciąganych w bankach komercyjnych. Należy jednak pamiętać, że rata pożyczki składa się z dwóch części, a mianowicie części kapitałowej i odsetkowej. Odsetki, a więc zapłata dla wierzyciela za okres, przez który dysponowaliśmy jego środkami, zależne są od oprocentowania zobowiązania. Co ważne, część odsetkowa raty może stanowić koszt uzyskania przychodu, a więc obniżyć podstawę opodatkowania i co za tym idzie, podatek dochodowy. Warto wiedzieć, że odsetki od pożyczki można odliczyć od podatku jedynie w przypadku, gdy faktycznie zostały opłacone.

Dlaczego warto brać pożyczki płynnościowe dla firm?

Pożyczki płynnościowe są wartym rozważenia rozwiązaniem przede wszystkim z uwagi na ich opłacalność. Dzięki temu, że są to pożyczki z Unii Europejskiej, pozwalają pozyskać duże kwoty przy relatywnie niskim koszcie. Jest to szczególnie istotne, jeśli weźmiemy pod uwagę, że są to zobowiązania skierowane do firm, które przechodzą przez trudny okres z uwagi na pandemię COVID-19. Dla takich przedsiębiorstw szczególnie istotne jest zminimalizowanie kosztów związanych z zaciąganym zobowiązaniem. Decydując się na pożyczkę płynnościową z UE, można mieć pewność, że zobowiązanie będzie pomagało w ustabilizowaniu sytuacji finansowej firmy, a nie pogorszy jej. Warto wiedzieć, że pożyczki unijne to szeroka kategoria, która obejmuje nie tylko pożyczki płynnościowe, ale również inne rodzaje zobowiązań finansowych. W jej skład wchodzą także między innymi pożyczki inwestycyjne oraz pożyczki obrotowe.

Pożyczka płynnościowa dla start-upów – czy jest możliwa?

Start-upy to jedna z grup firm najbardziej narażonych na problemy z płynnością finansową spowodowane pandemią COVID-19. Młode przedsiębiorstwa natrafiły na trudności z uwagi na takie kwestie, jak nierzetelność kontrahentów, obniżony popyt na usługi i produkty, restrykcje utrudniające lub całkowicie uniemożliwiające prowadzenie działalności i nie tylko. Pożyczka płynnościowa dla start-upów może być rozwiązaniem, które pozwoli uniknąć dalszego pogarszania się sytuacji finansowej firmy i sprawi, że działalność stanie na nogi. To, czy firmie uda się uzyskać finansowanie, zależy od szczegółów sprawy. Najlepszym rozwiązaniem jest zwrócenie się do naszych ekspertów i poproszenie, aby dokonali analizy sytuacji i wskazali, jakie kroki najlepiej podjąć. Doradcy chętnie pomogą w uzyskaniu korzystnej pożyczki unijnej, czy to płynnościowej, czy innej, jeśli okaże się, że lepszym wyjściem będzie na przykład pożyczka obrotowa czy inwestycyjna.